TÜM ÜRÜNLERDE KAPIDA ÖDEME SEÇENEĞİ / ALT LİMİT 100 TL OLMAK KAYDIYLA BÜTÜN ÜRÜNLERİMİZ ÜCRETSİZ KARGO. - KEYİFLİ ALIŞVERİŞLER -

0

Sepetiniz Henüz Boş

Android Telefona MyFrap Kurulumu

Ekim 2017 Tarihinde Eklenmiştir. Son Güncelleme Tarihi Eylül 25, 2018

MyFrap programı sizin saatinizi izlemenize yarayacak olan, kullanımı ve kurulumu kolay bir programdır.

Lütfen aşağıda sıralanan kurulum bilgilerini dikkatlice okuyarak kurulumu gerçekleştiriniz.

Kuruluma mutlaka bizim kurulum işlemlerimiz bittikten sonra başlayınız.

Öncelikle Google Play marketten MyFrap programını indiriniz.


Programınızı indirip kurulumu gerçekleştirdikten sonrasında yeni bir kullanıcı adı oluşturup giriş yapınız. Yeni kullanıcı adı oluşturmak yerine Google hesabınız ile kolayca giriş yapabilirisiniz.


Program sizden gerek gördüğü izinleri isteyecektir, lütfen onaylayıp izinleri veriniz.

Aşağıda görülen ekrana geldiğinizde *birinci* seçeneği seçerek kayıt işlemi tarafımızdan tamamlanmış olan akıllı saatinizi telefonunuza bağlayın. Bu seçim sonrasında sizden bir kimlik numarası isteyecektir. Tarafımızdan size verilecek olan kimlik numarasını giriniz.

"Yukarıdaki ekranı yanlışlıkla geçmeniz veya atlamanız durumunda, program kayıt işlemi yapamadan başlayacak ve harita ekranına gelecektir. Bu durumda solda bulunan program menüsünden *Daha fazla arkadaş ekle* seçilecek ve ardından açılacak olan menüden *Kayıtlı cihazı davet et* seçilip işleme cihaz kimlik numarası girilerek devam edilecektir."


Harita ekranına geldiğinizde saatin ve sizin konumunuz haritada görünecektir. Bazı durumlarda üst üste görüntülenebileceğinden tek bir ikon gibi görülebilir. Bu durumda haritayı iyice yaklaştırın ve iki öğenin birbirinden ayrılmasını sağlayın.

*Saat ikonu* üzerine bir kere dokunarak ilgili menüyü açın.

Bu menüden ilk yapmamız gereken saatinizin ayarlarını tamamlamak için *GENEL* yazılı seçeneği bulmak (aşağı taraf, ortalarda) ve buna giriş yapmaktır.


*Genel (General)* – Saatin genel ayarlarının yapıldığı yerdir.
Ayarlar için yapmanız gerekenler fotoğrafda belirtilmiştir.

Lütfen unutmayın telefon numaraları 00905xx şeklinde girilecektir.

Size şifreyi girdiğinizde şifre değiştirme onayı veya sifre değiştirme doğrulaması istenirse lütfen her onaya 123456 giriniz, bu çok öenmlidir.

Yükleme (güncelleme) aralığını 12 dakika altına inmeyiniz, dilerseniz 30 dakika yapabilirsiniz. (Bu durumda pil daha fazla gidecektir ama saat konumunu 30 dakikada bir güncelleyecektir.)

Acil durumda takip etmek için bu ayarı 1-2 dakikaya kadar düşürebilirsiniz.

Dil kısmında English veya Türkçe olarak seçebilirsiniz. Esasen saatin bir dili yoktur fakat English seçilmesi durumunda ingilizce yazılar gelmektedir, Türkçe seçilmesi durumunda ise yazılar kaybolacak ve sadece şekiller kalacaktır. (ana ekrandaki saat yazıları hariç)

Saat dilimi kesinlikle +3 olarak kalmalıdır.


Saatimizin ayarları bitti... GENEL ayarları bittikten sonrasında bir önceki saat menüsüne geri dönecektir.

Şimdi saat menüsünü biraz biraz inceleyelim....

Aşağıda, soldaki menüde bulunanlardan seçeneklerden önemli olanları alınmıştır.

1-   Konum Geçmişi (Location History) – Saatin haritada nerede bulunduğunu gösterir, gün gün ve saat saat takip etmenizi sağlar.
2-   GPS Konum paylaş (Share Location history) – Saatin konumunu başkası ile paylaşırsınız.
3-   Şu yöne rotayı ayarla (Navigate to) – Saate erişimini sağlar.
4-   Yakınlaştır (Zoom in) – Yakınlaştırma
5-   Burada yer oluştur – Konumları isimlendirmeye yarar.

6-   *Geofence Uyarısı Oluştur (Geofence)* – Coğrafik sanal çittir. Saat, kuracağınız bu çitin dışına çıktığında veya içine girdiğinde size uyarı verir.
7-   Uzaktan Monitör (Uzaktan Dinleme - Remote Monitor) – Saatin olduğu ortamı dinlemenizi sağlar. Çıkan ekranda saatin arayacağı numarayı yazarsınız. Saat kısa süre içinde o numarayı arar ve kendi bulunduğu ortamı dinletir. Burada önemli olan kime ortamını dinlettiğidir, saatin sizi arayıp ortamını dinletmesi için kendi numaranızı, iş telefonunuzu aramasını ve ortamını dinletmesini istiyrosanız iş yeri numaranızı yada eşinizi hatta polis kayıtları için emniyetin size vereceği numarayı aratarak dinleme ve dinleme kayıt yaptırabilirsiniz. Bu tip dinlemeler yapmak yasal olmadığı gibi firmamız yapacağınız dinlemelerden veya dinletmelerden sorumlu değildir.
8-   Resimler – Saatin kamera özelliği var ise çevre fotoğraflarını çekebilirsiniz.
9-   Sohbet – Çocuk ile sesli mesajlaşmayı sağlar.
10-   Biraz Sevgi gönder (send some love) – Çocuğun saatinin ekranında bulunan kalbin içini 99a kadar doldurmanızı sağlar, bir nevi ödül gibi.
11-   Bildirimler – Hangi bildirimleri alacağınızı belirtir.
12-   SMS uyarıları - SMS
13-   *Genel (General)* – Saatin genel ayarlarının yapıldığı yerdir. Burayı bitirdiniz.
14-   *Çalışma Modu* – Saatin güncelleme süresini belirtir. Acil durumlarda bunu 1-2 dakikaya düşürebilirsiniz. Acil olmayan zamanlarda 12-30 dakika arasında kalması pil ömrü açısından önemlidir.
UNUTMAYIN Kİ SAATİNİZİN PİLİ STANDART AYARLARDA İKEN, STANDBY KONUMUNDA 6 GÜN GİTMEKTEDİR. Bu süreyi düşürecek olan unsurlar, güncelleme süresi, operatör çekim gücü (min. %75 olmalı), görüşme yapma, pedometre, fener.. gibidir. Standard kullanımda ve önerilen ayarlarda saatinizin pili 2-3 gün gidebilmektedir.
15-   Pedometre – Spor yaparken adımlarınızı sayar, ama pili harcar çok da önemli olmadığını düşünüyorsanız kapalı kaldığından emin olunuz.
16-   Alarm kurulumu

17-    *Beyaz liste Numaraları (Whitelist)* – Çocuğunuzu aramasına izin verdiğiniz ama çocuğunuzun direk aramasını istemediğiniz numaraları girebilirsiniz. Örnek olarak herhangi bir durumda çocuğa iş yeri numaranızdan erişmek isterseniz iş yeri numaranızı önceden tanımlayabilirsiniz. Telefonunuzun şarjı bitiyorsa gerekli olacaktır. Yada ikinci bir numara gibi. Veya çok farklı olarak bir akrabasının aramasını isterseniz ama çocuğun aramasını istemezsiniz. Bu gibi durumlarda whitelist kullanılmaktadır.
18-    *Rahatsız Etme (DND)* – Buna çocuğun okul saatlerini girdiğinizde aranamaz ve arama yapamaz o saatlerde ama her durumda olduğu gibi SOS çalışır.


GeoFence (Sanal Çit) Uyarısı oluşturma

*Geofence Uyarısı Oluştur (Geofence)* – Coğrafik sanal çittir. Saat, kuracağınız bu çitin dışına çıktığında veya içine girdiğinde size uyarı verir. Geofence seçeneği altında bu şekilde bir harita ve menü açılır. Öncelikle tanımlayacağını yerin ismini yazınız.

Bu alana, *“çocuk giriş yaptığında uyarı ver”* derseniz, yukarıdaki seçeneklerden *“When enters”* olanı seçersiniz. Çıkış yaptığında da uyarı vermesini isterseniz eğer, aynı işlemleri tekrar yaparak *“When leaves”* seçersiniz.

Haritada ise dış çap ve iç merkezi gösteren iki konum ikonu vardır. Dış çap konum işareti üzerine dokunduğunuzda çapı daraltıp büyüterek alanınızı belirlersiniz. Genel olarak, küçük yapılarından ötürü, saatlerin GPS özelliği kapalı mekanlarda çok iyi sonuç vermeyecektir. Dolayısıyla çapınızı biraz büyük tutarak örnek verdiğimiz gibi bir iki sokak içine girecek şekilde veya bir iki bina içine girecek şekilde ayarlarsanız daha net sonuç alırsınız.

Değişiklikleri kaydet der çıkarsınız. Bunun gibi bir kaç yer oluşturmanız mümkündür.


"Çalışma Modu" ile ilgili ek bilgi

*Çalışma Modu* – Saatin güncelleme süresini belirtir. Güncelleme süresi standart 12 dakikadır. 12 dakikanın altına indiğinizde saat pil kullanım süresi kısalır. Çalışma modunu acil bir durum olursa 1dk yapabilir anlık takip yapabilirsiniz ama acil durum dışında 12 veya 30 dakika veya istenirse daha da üstünde kalmasında yarar vardır. 30 dakika varsayılandır. Burada hatırlatmamız gereken eğer GEOFENCE kullanıyorsanız ve çocuk tam çitten dışarı çıkmadan önce, saat durum güncellemesi yapmış ise, bir sonrakini 12 dakika sonra yapacağından, size çocuk çitin dışına çıktıktan 12 dakika sonra haber verecektir. Gittiği yer sizin için önemli ise o esnada süreyi düşürebilirsiniz.


*İkinci Telefona Aynı Programı Kurup İzleme Yapmak*

Öncelikle bu tabiiki, bizim saatlerimizde bu mümkündür.

3 aşamalıdır. *Onay istemek* – *Onay vermek* – *Onay alıp kurulumu gerçekleştirmek*.

*1 - Onay istemek*
*İkinci telefona* öncelikle MyFrap programını kurun. Yeni kullanıcı tanımlayın veya Google hesabınız ile girin. Giriş yaptığınızda onaylardan sonra karşınıza 3 adet seçenek çıkacak. *DİKKAT* 1. seçenek olan *"Kayıtlı Cihazı Davet Et"* seçilecek ve saatin *ID* numarası girilecek. Eğer arada senkronize etmek isterse *”Hayır”* seçilecek. Bu şekilde 1. telefona öncelikle bu şekilde *onay isteği gönderilmiş olacak*.

*2 – Onay vermek*
*Birinci telefon* MyFrap üzerinden, ana menüde, *”Beni Kim Gördü – Who See Me”* sekmesinden, açılan ekranda sayfayı kaydırarak onay bekleyen cihazı bulun, cihaz işaretinin yanında bulunan *engel işaretine* basarak engeli kaldırınız. Böylece 2. telefona *onay vermiş olacaksınız*.

*3 – Kurulum*
Onayı alan ikinci telefondan menüye girin, *”Arkadaşlarım, ailem, cihazlar – My Friends”* kısmına girerek, eklemiş olduğunuz ve onay verilmiş olan saatin yanında bulunan *konum işaretine* basın. Haritada saati göreceksiniz. Programdan çıkıp girdiğinizde de görebilirsiniz.

Teşekkürler...

Ürününüzü hayırlı ve huzurlu günlerde kullanmanızı temenni ederim...

- Kerem T. -
- Bilgisayar Mühendisi /
BestOnMe.com Yön.Kur.Bşk. -

Haber Bültenimize Üye Olarak indirim kuponu kazanabilirsiniz